57. KFPP OPOLE 2020 - STRONA WYDARZENIA

W środę 12 sierpnia o godz. 11.00 rozpoczyna się sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu na którą wspólnie zapraszają Telewizja Polska we współpracy z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, a także Miasto Opole. Słynne święto polskiej muzyki odbędzie się w dniach 4-7 września 2020 roku w opolskim Amfiteatrze. Wszelkie informacje na temat zakupu biletów dostępne są na stronie www.bilety.tvp.pl. 

Organizatorami 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2020 są Telewizja Polska oraz Miasto Opole. W związku z ograniczeniami ustawowymi związanymi z pandemią koronawirusa Biuro Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej Telewizji Polskiej przeznacza do sprzedaży limitowaną edycję ponad 700 biletów na każdy z 4 dni koncertowych. Ceny biletów zostały na identycznym, niskim poziomie z ubiegłego roku: bilet na jeden dzień koncertowy - od piątku do niedzieli - wynosi 80 zł, zaś na koncert specjalny w poniedziałek - 30 zł. 

Organizatorzy zadbali o zapewnienie bezpieczeństwa widzom, obecnym w Amfiteatrze podczas koncertów. Zasady bezpieczeństwa będą dotyczyć odległości pomiędzy uczestnikami imprezy, usytuowania publiczności w sektorach (według obowiązującego schematu szachownicy), a także odpowiednich zabezpieczeń medycznych. Posiadacze biletów na festiwalowe koncerty będą zobowiązani do wypełnienia oświadczenia SARS-COV-2 oraz przekazania swoich danych kontaktowych organizatorom tuż przed wejściem na teren Amfiteatru. Oświadczenia są załącznikiem do e-biletu, który należy wydrukować , wypełnić i oddać organizatorom w momencie wejścia na teren obiektu. Dodatkowo wzory oświadczeń będą dostępne także przed samymi wejściami. Ponadto, każdemu uczestnikowi koncertów zostanie przy wejściu zmierzona temperatura. Granica dopuszczalnej temperatury, która pozwoli posiadaczom biletów uczestniczyć w koncercie, wyniesie 37,4 stopnia Celsjusza. Osoby o wyżej temperaturze nie zostaną wpuszczone na teren koncertu. Wszelkie wytyczne w tym zakresie zawiera szczegółowy regulamin imprezy, dostępny na stronie internetowej www.bilety.tvp.pl.


W ramach 57. edycji opolskiego festiwalu na deskach amfiteatru wystąpią uwielbiane przez polskich widzów gwiazdy, m.in. Cleo, Sanah, Lanberry, Enej, Rafał Brzozowski, Maryla Rodowicz, Edyta Geppert, Lemon, Natalia Nykiel, Skaldowie, Beata Kozidrak, Ania Dąbrowska, Justyna Steczkowska, Stanisława Celińska, Tomasz Stockinger, Katarzyna Żak, Anna Dereszowska, Anna Guzik, Kombii, Sławek Uniatowski, Anna Jurksztowicz, Mateusz Ziółko czy Janusz Radek. 

Podczas Festiwalu widzów czekają wyjątkowe koncerty: „Od Opola do Opola”, „Debiuty”, „Premiery” oraz koncerty specjalne, w tym m.in. „Odpowiednia pogoda na szczęście… czyli nadzieje poetów” w sobotę oraz koncerty „Majewska-Korcz – okrągłe 45” i „Cisza jak ta - Muzyka Romualda Lipki” w niedzielę. Tegoroczny festiwal w Opolu zakończy się w poniedziałek dwoma wyjątkowymi wydarzeniami: koncertem „Scena alternatywna” TVP Kultura z udziałem gwiazd polskiej muzyki alternatywnej oraz ucztą dla wielbicieli SBB - znanej dawniej jako Silesian Blues Band kultowej polskiej grupy, która w tym roku koncertem „50-lecie SBB” uczci swój okrągły jubileusz.

Harmonogram koncertów, zasady obowiązujące uczestników festiwalu oraz ważne informacje o biletach dostępne są na stronie www.bilety.tvp.pl.