HARMONOGRAM KONCERTÓW

HARMONOGRAM KONCERTÓW

60. KRAJOWY FESTIWAL POLSKIEJ PIOSENKI W OPOLU

9-11.06.2023 - AMFITEATR OPOLE

_________________________________________________________


    PIĄTEK: 9.06.2023 - 1. „Wielka Gala - Od Opola do Opola”, 2. „Debiuty” 

Planowana godzina rozpoczęcia: 20.00 (otwarcie bram od 18.30)

Planowany czas trwania: 90 minut

W tym roku KFPP obchodzi jubileusz 60. lecia. Pierwszym koncertem otwierającym festiwal będzie w piątek, 9 czerwca „Wielka Gala - Od Opola do Opola” w reżyserii Konrada Smugi. Opolski festiwal, mimo swoich 60 lat, dostrzega obecne trendy muzyczne i nowe gwiazdy polskiej sceny. Na opolskiej scenie będą zaprezentowane najważniejsze muzyczne wydarzenia na przestrzeni tych lat. Podczas koncertu wspomnimy też wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które już odeszły.

Drugim koncertem tego dnia będą „Debiuty” w reżyserii Mikołaja Dobrowolskiego. Koncert będzie utrzymany w konwencji uwielbianych przez widzów talent show. Na scenie w specjalnej loży pojawi się czwórka jurorów, która oceni młodych artystów.

W koncercie wezmą udział m. in.*: Golec uOrkiestra, Roxie Węgiel, Trubadurzy, Marina Łuczenko, Doda, Feel

Lista uczestników w konkursie Debiuty: 

1. KONRAD BAUM – „Sam jak Ty”

2. MAGDA BEREDA – „Jest mi do twarzy we własnej osobie”

3. EWA NOVEL – „Na końcu świata”

4. FELIVERS – „Szminka”

5. JAN MAJEWSKI – „Właściwie mi dobrze”

6. ADA SZULC – „Co teraz”

7. MARTYNA WÓJCIK – laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

8. KAMIL JACHYRA – „Kocham Cię”, laureat „Szansy na Sukces. Opole 2023”

9. Laureat „Szansy na Sukces. Opole 2023”. Finał dnia 21.05.2023

10. KLAUDIA KOWALIK – „Za mało czasu”, laureatka Opolskich Eliminacji do koncertu Debiuty

* Organizator zastrzega sobie możliwość dowolnej modyfikacji harmonogramu koncertu oraz składu artystycznego, w związku z czym wszelkie reklamacje dotyczące zakupionych biletów nie będą uwzględniane.   SOBOTA: 10.06 - 1. "Premiery", 2. „Czas ołowiu”

Planowana godzina rozpoczęcia: 20.00 (otwarcie bram od 18.30)

Planowany czas trwania: 90 minut

W sobotę, 10 czerwca drugi dzień festiwalu rozpocznie się od koncertu „Premiery” w reżyserii Cypriana Ziąbskiego. Podczas tegorocznej edycji KFPP głosy na piosenki prezentowane opolskiej publiczności oddadzą oddziały terenowe Telewizji Polskiej. 

Kolejnym sobotnim koncertem będzie „Czas ołowiu”, w reżyserii Michała Bandurskiego, który zabierze widzów w muzyczną sentymentalną podróż. Artyści, których utwory zostaną wykonane na opolskiej scenie, zdobywali nagrody i wyróżnienia za przeboje, które do dziś nuci cała Polska. Koncert zostanie wzbogacony archiwalnymi materiałami filmowymi.

W koncercie wezmą udział m. in.*:  Justyna Steczkowska, Piotr Cugowski, Kamil Bednarek, Sławek Uniatowski, Zakopower, Alicja Majewska + Włodzimierz Korcz.

Lista uczestników w konkursie Premiery:

1. RAFAŁ BRZOZOWSKI – „W pokoju hotelowym”

2. SARA CHMIEL X GROMEE – „Ty i ja”

3. ŁUKASZ DRAPAŁA – „Jeszcze jestem”

4. IWANECZKO – „Miłość”

5. ANASTAZJA MACIĄG – „Moment”

6. MEZO X LIBER – „Jakie masz dziś plany”

7. SEIBERT– „Niby tak, niby nie”

8. ANNA SOKOŁOWSKA – „Jesteś przy mnie”

9. TULIA i HALINA MLYNKOVA – „Przerwany”

10. DOMINIK DUDEK – „Idę”. Zwycięzca 13. edycji audycji „The Voice of Poland”

* Organizator zastrzega sobie możliwość dowolnej modyfikacji harmonogramu koncertu oraz składu artystycznego, w związku z czym wszelkie reklamacje dotyczące zakupionych biletów nie będą uwzględniane.NIEDZIELA: 11.06 1. „Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności”, 2. „Ale To Już Było. Jest. I Będzie! 60 KFPP OPOLE 2023” 

Planowana godzina rozpoczęcia: 20.00 (otwarcie bram od 18.30)

Planowany czas koncertu: około 105 minut

W niedzielę, 11 czerwca w festiwalowy nastrój wprowadzi koncert w reżyserii Beaty Szymańskiej - Masny „Cała sala śpiewa z nami, czyli hity opolskiej publiczności”. Tu stawiamy na opolskie przeboje, na których punkcie szalała publiczność. Zarówno ta w amfiteatrze, bo potrafiła wywołać nawet kilkanaście bisów, jak i ta przed telewizorami, o czym świadczyły wyniki oglądalności. 

 „Ale To Już Było. Jest. I Będzie! 60 KFPP OPOLE 2023” to tytuł finałowego koncertu, którego autorami są Marek Sierocki - dziennikarz muzyczny i reżyser telewizyjny Bolesław Pawica. Piosenki prezentowane przez artystów będą przeplatane krótkimi felietonami „O’polskiej Kroniki Festiwalowej”. Znajdą się w nich fragmenty kabaretonów, głośne wydarzenia z historii KFPP, fragmenty najważniejszych opolskich koncertów i opowieści o modzie festiwalowej, anegdoty, romanse festiwalowe oraz powiedzonka.

W koncercie wezmą udział m. in.*: Lombard, Pectus, Łukasz Zagrobelny, Czerwone Gitary, Krystyna Prońko, Maryla Rodowicz, Andrzej Rybiński, Edyta Górniak.

 * Organizator zastrzega sobie możliwość dowolnej modyfikacji harmonogramu koncertu oraz składu artystycznego, w związku z czym wszelkie reklamacje dotyczące zakupionych biletów nie będą uwzględniane.


Przydatne materiały